Rocker.Foruma.Biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rocker.Foruma.Biz

Rock'n Yeni Adresi

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum

YazarMesaj
Lacey
Editör
Editör
Lacey

Kadın
En sevdiği Grup : Flyleaf
En sevdiği şarkı : Mor ve Ötesi-Gece
Ruh Halim : Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum Eglenc10
Yasal UYARI ! : Dikkat Dikkat Rocker forum 15 dk'dan sonra bağımlılık etkisi yaratır => YASAL UYARI...!

Kişi sayfası
Rocker Forum: Rocker Forum

Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum Empty
MesajKonu: Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum   Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum I_icon_minitimeCuma Tem. 11, 2008 7:39 pm

Devlet Tiyatroları’nın başrejisörlüğüne atanan Rüştü Asyalı, “Cumhuriyet aydınlanmasının en önemli kurumlarından birine başrejisör atanmanın onurunu yaşıyorum. Yeniliklere kapımız hep açıktı, bundan sonra da öyle olacak” dedi.
Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum 288452
Bir süredir vekaleten Mustafa Kurt’un üstlendiği başrejisörlük görevine tanınmış tiyatro ve seslendirme sanatçısı Rüştü Asyalı getirildi. Yeni görevine bugün başlayan Asyalı, NTV’nin sorularını yanıtladı

Cumhuriyet aydınlanmasının en önemli kurumlarından birine başrejisör olarak atanmanın onurunu yaşadığını söyleyen Asyalı, yeni görevinde nasıl bir tiyatro vaat ettiği hakkında şunları söyledi:

“Tiyatro sanatının insana ve yaşama tuttuğu güçlü aynayı, güzeli ve doğruyu aydınlatan ışığını Devlet Tiyatroları’nın bütün çalışanlarıyla birlikte seyircilerimize taşımayı birincil görev olarak görüyorum. Bu konuda sevgili arkadaşlarımın desteğini ve planlarını değerli seyircilerimizinde hep artarak çoğalacağını umduğum ilgi ve eleştirilerini bekliyorum.”

Türk tiyatrosunun yenilikçi, yeni şeyler söyleyen kitaplarına, yazarlarına ve oyunlarına kapılarının daima açık olduğunu ifade eden Asyalı, yeni kalemlere, düşüncelere, yaklaşımlara Devlet Tiyatroları’nın zaten açık olduğunu bundan sonra da açık kalacağını söyledi.

KELOĞLAN NERELERDEYDİ?
1947 yılında dünaya gelen Rüştü Asyalı, 1970 yılında Devlet Tiyatroları sanatçısı olarak profesyonel oyunculuk yaşamına başladı. Ankara Radyosu Çocuk Saati’nde canlandırmaya başladığı “Keloğlan” oyunlarının beğenilmesiyle bu karakteri beyazperde de canlandırdı.
Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum 288453
71-75 yılları arasında dört keloğlan filminde rol alan Asyalı, bu tarihten sonra tiyatro ve seslendirmeye ağırlık verdi. “Keşanlı Ali Destanı”, “Fil Adam”, “Düşler Yolu” ve “Azizname” adlı oyunlardaki rolü unutulmayan sanatçı, “Kanlı Nigar”, “Ah Şu Gençler”, “Ölümsüzler”, “Yunus Diye Göründüm” ve “Soruşturma” adlı oyunları yönetti. Televizyona da çalışan sanatçı birkaç dizide rol almakla beraber bazı dizilerin senaryo yazımında da bulundu.

Sanatçılığının yanı sıra, meslek kurum ve kuruluşlarında da yöneticilik yapan Asyalı, halen Seslendirme Sanatçıları Birliği Genel Başkanı ve Sanat Kurumu Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor.
https://rocker.canadian-forum.com
Lacey
Editör
Editör
Lacey

Kadın
En sevdiği Grup : Flyleaf
En sevdiği şarkı : Mor ve Ötesi-Gece
Ruh Halim : Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum Eglenc10
Yasal UYARI ! : Dikkat Dikkat Rocker forum 15 dk'dan sonra bağımlılık etkisi yaratır => YASAL UYARI...!

Kişi sayfası
Rocker Forum: Rocker Forum

Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum Empty
MesajKonu: Geri: Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum   Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum I_icon_minitimeCuma Tem. 11, 2008 7:40 pm

hep merak etmiştim bu keloğlanı ! X.
https://rocker.canadian-forum.com

Başrejisör Asyalı: Onur duyuyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-